מערכות חימום לגידולים אורגניים

 מדוע צריך לחמם גידולים אורגניים?

גידולים אורגניים אולי נשמע לכם כמו ביטוי די מוכר אך הרבה אנשים לא יודעים מה ההבדל בין חקלאות אורגנית ללא אורגנית. חקלאות אורגנית היא למעשה כל צמיחה של יבול שבה לא מעורבים חומרים סינטטים או כימיקליים או כל שילוב של אורגניזמים שעברו תהליך של הנדסה גנטית. אמנם יש חיסרון מאוד גדול באי שילובם של חומרים או אורגניזמים כמו אלו כאשר היבול יהיה הרבה פחות עמיד, אך בסופו של דבר מדובר בגידולים הרבה יותר בריאים כי הם טבעיים. הבעיה היא שכך הם גם עמידים פחות וזה מסביר מדוע יש צורך לשמור על אקלים אופטימלי, ובין היתר גם לשמור על טמפ' קבועה.

כיצד אפשר לאוורר את הגידולים?

כדי לחמם את הגידולים יש צורך באמצעי חימום קבועים שיוכלו לעובד בצורה יעילה. הגידולים יכולים להיות רגישים יותר או פחות לשינויים ולכן יש צורך לבחור את אמצעי החימום היטב ולא רק לפי החיסכון האנרגטי שלו, למרות שזהו הפרמטר החשוב ביותר. יש מאוורר חימום שהוא לא רק אחד מאמצעי החימום הטובים ביותר, הוא גם אחד היעילים ביותר ולכן הוא נפוץ מאוד בעיקר בחממות. גם חימום במערכת הסקה עם גז יכול להיות יעיל מאוד כאשר כאן מדובר על רדיאטורים או תנורים שפולטים את החום לכל עבר. לכל אחד מאמצעי החימום יש יתרונות וחסרונות ואחרי בירורם אפשר לקבל החלטה.

חימום לחממות

מה משפיע על בחירת שיטת החימום?

מערכת החימום לחממות יכולה להיות שונה מאוד זו מזו כאשר החיסכון האנרגטי הוא ערך חשוב מאוד. עם זאת מדובר על ערך די כללי לכל הגידולים ולכן אי אפשר לציין אותו כגורם משפיע. מה שמשפיע על סוג המערכת הם התנאים האחרים שצריכים להיות במקום. למשל, יש גידולים מסוימים שיצטרכו להיות באווירה לחה יותר, יש כאלו באווירה יבשה יותר, יש גידולים שיש להם עמידות טובה יותר ויש כאלו שרגישים מאוד לכל שיני קטן. כך תוכלו לדעת האם יהיה נכון לבחור במאוורר חום או בתנורים, תוכלו לדעת גם כמה מהם להציב במקום ואיפה להציב אותם וכן הלאה.

כיצד בוחרים מערכת חימום מתאימה?

כדי לבחור את מערכת החימום הכי טובה לגידולים אורגניים יש צורך לבחור להתאים את כל הפרמטרים שעליהם דיברנו לעיל לגידולים שלכם ואת זה תעשו רק עם חברה מקצועית בתחום. כמובן שאחרי ניסיון רב עם גידולים אורגניים ואולי גם בחירה של אמצעי חימום מסוימים לא תצטרכו ייעוץ מקצועי אך הוא תמיד יכול לעזור. אם אתם מתחילים אתם חייבים לבחור את החימום הכי טוב שיש ולהבין את ההיגיון שהוביל לבחירתו. חשוב לזכור כי כאשר בוחרים מערכות חימום לגידולים אורגניים יש צורך לבחור מערכת לטווח הארוך ולכן יש צורך להשקיע סכומים גבוהים יותר למען החיסכון הכספי בעתיד.

לא לשכוח לאוורר את המקום

זה שבחרתם מערכת חימום יעילה זה טוב ויפה אך אם לא תתחזקו אותה ותדאגו לפרמטרים אחרים שמשפיעים על איכות החימום, כל האיכויות שלה יכולות לרדת לטמיון. מה צריך לעשות? ראשית בדקו את התקינות שלה מידי תקופה כדי להבטיח שהיא עובדת כמוש צריך. שנית, תתקינו מערכת בקרת אקלים בחממה או במקום בו אתם מגדלים וכך תוכלו לקבל תמונה מדויקת ושוטפת על מה שקורה אצלכם בחממה. שלישית, אתם חייבים לאוורר את המקום. נכון שאוויר קר יכול להיכנס מבחוץ בתקופת החורף אך בסופו של דבר ללא סירקולציה של אוויר שום צמח לא יוכל לגדול.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)