איך שיווק לעסקים קטנים הופך לזול ואפקטיבי כשנעשה בחוכמה

מנהלים של חברות גדולות במשק, משתמשים בנתח נכבד מתוך התקציב הפנוי של החברה לצרכי שיווק באינטרנט ופרסום. אבל לעיתים בעלי עסקים קטנים שהתקציב שלהם מצומצם, אינם יכולים להקדיש הרבה משאבים לשיווק העסק שלהם. כך עלול להיווצר מצב של חוסר השקעה בתחום הזה במקרה של עסק קטן, בשל אמונה מוטעית לגבי האפקטיביות של פעולות השיווק האופציונליות. חשוב להבין שזה לא חייב להיות ככה- באמצעות יצירתיות וסדר עדיפויות נכון, ניתן בהחלט לשווק עסקים בצורה אפקטיבית ואפילו לא יקרה מדי, שתוביל לצמיחה ולרווחים נאים.

מה ההבדל העיקרי בין שיווק לעסקים גדולים לעומת קטנים?

המשאבים שעומדים לרשותם של עסקים בעלי תקציב גדול, הם כמובן רבים יותר- וזה בעיקר מאפשר להם "להרשות" לעצמם להשתמש בדרכי שיווק רבות ומגוונות, תוך הנחה שחלק מהן יעבדו, וגם אם חלק לא- זה לא נורא ולא תהיה לכך השפעה משמעותית מבחינה כלכלית. עסקים קטנים לעומת זאת, אינם יכולים לעמוד מבחינה כלכלית ב"טעויות שיווק", ויעדיפו להתמקד בדרך מסוימת אחת בכל פעם, שעשויה להיות אפקטיבית במיוחד. מסיבה זו תידרש יצירתיות ברמה גבוהה, ורצון גדול להעז ולפעול בדרכים לא שגרתיות כדי לשווק את העסק. בתהליך שיווק לעסקים קטנים יש הרבה יותר מה להפסיד- יש רבים כמותם, והרצון להפוך לדומיננטי בסביבה תחרותית כל כך- יכול להוביל לדרכי פעולה מתוחכמות, שיהיו זולות ויעשו עבודה טובה של שיווק ופרסום.

כיצד ניתן לחסוך בעלויות של פעולות השיווק לעסק, ועדיין לוודא שהן "יעשו את העבודה"?

חשוב להשתמש בדרכי שיווק מקוריות, כאלה שפונות ישירות אל הצרכן ונותנות לו משהו, שהוא מעבר לפרסומת עצמה. גם אם ישנם כמה רעיונות טובים למספר פעולות שעשויות להיות אפקטיביות- מוטב להניע מהלך אחד בכל פעם, ולבחון ראשית כל את יעילותו לפני שמוסיפים פעולת שיווק אחרת. באופן כזה יוכל בעל החברה, שבהיותו מנהל של עסק קטן אמור להכיר אותו מ-א' ועד ת', לנהל באופן מושכל וחסכוני את תקציב השיווק שלו.

מומלץ מאוד לשים דגש על הייחודיות של העסק הקטן אל מול המתחרים שלו, ולא לפעול "בכל החזיתות"- עבודת השיווק תיעשה מאליה, ברגע שהלקוחות הפוטנציאליים יבינו, כי שווה להשקיע בעסק הספציפי הזה את כספם, כיוון שהוא מעניק להם ערך מוסף שיש לו משמעות.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)