5 שימושים למפוח בבתי עסק

מפוח הוא אותו מאוורר מיוחד המותקן בבתי עסק שונים לטובת אוורור וטיהור האוויר מלכלוך, חיידקים ושאר מיני מזהמים לא רצויים. לכאורה, נראה שהשימוש שלו הוא אחד ויחיד, אולם בפועל יש כמה וכמה סוגי מפוחים, ולכל אחד מהם יש תפקיד:

מפוח

מפוחים לנגריות – מפוחים שצריכים להיות בעלי יכולת שאיבה מאוד חזקה, לטובת יניקת שבבי נסורת מהאוויר. הדבר חשוב על מנת ליצור סביבת עבודה נקייה יותר ולמנוע מחלות ונזקים אחרים.

מפוחים למפעלי מתכת – ברגע שעובדים עם מתכת לטובת יצירת מוצרים שונים – החלל הופך להיות מלא בשבבי מתכת קטנים. כמובן שהדבר מאוד לא בריא, וחשוב מאוד לטהר את האוויר. את הפעולה הזאת יכול לעשות רק מפוח איכותי בעל כושר יניקה גבוה, אשר מיועד לעבודה במפעלי מתכת וליניקת שבבים קטנים.

מפוחים לחללים המכילים חומרים נפיצים – בחללים בהם מאוחסנים חומרי נפץ כגון דלקים, כוהל, דבקים שונים ועוד, יש להתקין מפוחים ממוגנים מפני התפוצצות. מפוחים אלה צריכים לתפקד גם אם יש דליפה ו/או בעירה של חומרים דליקים, והם אלה שיהיו ב"קו הראשון" במקרים כאלה.

שימושים נוספים למפוחים הם אלה:

טיהור אוויר במסעדות ובמטבחים תעשייתיים – בכל מטבח מוסדי גדול חייב להיות מפוח. זה אומר, שבכל בית אבות, בית מלון, בית קפה ומסעדה צריך להיות מפוח מתאים, שיכול לטהר את החלל. אחרי הכול, במטבחים גדולים יש כל הזמן שמנים ושאר מזהמים באוויר. גם על מנת האוכל יהיה טרי, בריא וטעים, וגם על מנת שהעובדים יעבדו בתנאים בסיסיים טובים – חשוב מאוד שיותקן מפוח במקום אשר ידאג להעביר את כל הלכלוך והמזהמים מהמקום.

מפוחים למפעלי תעשייה שונים – בכל מפעל תעשייה שבו משתחררים לחלל האוויר כימיקלים וחומצות, חייב להיות מפוח שיטהר את האוויר וייצור סביבת עבודה בריאה יותר עבור העובדים.

לסיכום – אמנם, בסופו של דבר מפוח הוא מפוח והייעוד שלו זהה – לטהר את האוויר ממזהמים שונים, אולם לכל מקום מתאים מפוח אחר.

לכן, כאשר עומדים בפני בחירת מפוח, חשוב מאוד לבדוק שהוא אכן מתאים לצורך שלכם, ושלאחר שהוא יותקן במקום – החלל בו אתם נמצאים יהיה באמת נקי ממזהמים. לצורך כך חשוב מאוד להיוועץ באיש מקצוע מנוסה, אשר מכיר את כל סוגי המפוחים הקיימים ויכול להמליץ לכם על המפוח המתאים ביותר לצורכיכם. זכרו: חשוב מאוד להתקין את המפוח המתאים, על מנת שהאוויר יהיה באמת נקי. בהצלחה!

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
תגיות: ,