מעליות מהירות לבנייני משרדים

תהליך העיור המסיבי יצר צורך בהגדלת קיבולת הערים, וחייב התחלה של בנייה לגובה

בעשרות השנים האחרונות חל שינוי עצום במרבית ארצות העולם. בעוד שבעבר חיו רוב התושבים בכפר ועסקו בחקלאות ומלאכה זעיר, התפתחות הטכנולוגיות השונות כגון הטרקטור ומפעלי הייצור הענקיים חייבה את התושבים לעבור לעיר לשם מציאת פרנסה. המעבר למגורים בעיר יצר צורך דוחק לשכן את כל הדיירים החדשים, ומאחר ורוב שטחי הערים הינם מוגבלים בגודלם, החל עידן הבנייה לגובה. רבי הקומות המקשטים את קו הרקיע של ערים רבות ברחבי העולם, מחייבים פתרונות תשתיתיים יצירתיים לשם הפעלתם, בין אם למגורים או כמבני משרדים. אחד מהפתרונות הינו פיתוח מעליות מהירות יותר, אשר יצרו אפשרות לעשות שימוש קל ויעיל גם בקומות העליונות ביותר של הבניין, ללא בזבוז זמן בעלייה אליהן.

מעליות

מעליות מהירות חיוניות להפעלתם של רבי קומות, והינן בעלות יתרונות וחסרונות

כאמור, מעליות מהירות חיוניות ביותר להפעלת רבי קומות. המעליות הנפוצות ברבי קומות עושות שימוש במערכת הנעה חשמלית (לעומת המערכת ההידראולית הנפוצה במבנים קטנים יותר). למעליות מהירות אשר עושות שימוש במערכת הנעה החשמלית מספר יתרונות וחסרונות:

  • יתרונות: הסיבה העיקרית לשימוש הרווח במנגנון הנעה חשמלי למעליות, הוא המהירות העצומה אשר הוא מקנה להן. מעלית מהירה כזאת, עשויה להגיע בקלות למהירות של 2 מטרים בשנייה אחת (לשם השוואה, מעלית הידראולית נעה במהירות של עד 0.6 מטר לשנייה בלבד) ולגמוע מבנה של עשר קומות בפחות מחצי דקה.
  • חסרונות: שימוש במעליות מהירות גורר שחיקה מהירה של מנגנוני המעלית. שחיקה זו מחייבת עלויות אחזקת מעליות והחלפת חלקים, אשר למרות מחירם הגבוה מתחלקים בין מספר גדול של משתמשים. נוסף על כך, מערכת ההנעה החשמלית רועשת בהשוואה לאלטרנטיבות (בעיקר בהשוואה למעליות הידראוליות אשר פועלות בשקט).

התקנת מעלית מהירה ותחזוקה שוטפת שלה, מחייבת עבודה עם חברה אמינה ואיכותית

חשוב מאוד לבחור בחברת התקנת מעליות מהירות אשר עומדת בכל התקנים הנדרשים, ואשר עובדיה פועלים בצורה אמינה, ומקצועית ללא פשרות. בחירה בחברה רשלנית, עשויה להוביל לסכנה בטיחותית למשתמשי המעלית, כמו גם להשבתתה לזמנים ארוכים במקרה של תקלות חוזרות ונשנות.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
תגיות: