מה צריך לדעת לפני שפונים לעשות הפקות דפוס?

הפקות דפוס

הפקות דפוס

הפקות דפוס הנם מוצרים מודפסים המשמשים בעיקר בעלי עסקים ומארגני אירועים שונים לצורך פרסום ויצירת חשיפה. אלה פופולריים מאוד לצרכי פרסום ולכל בית עסק יש מגוון מוצרי דפוס שונים שבהם הוא משתמש לצרכי פרסום. כמו כן, כאשר אנו מארגנים אירוע גדול, כנסים, מופעים, אירועי התרמה ואירועים אחרים – אנו עושים הפקות דפוס שונות על מנת לקדם את האירועים הללו: פליירים, פוסטרים, קטלוגים, חוברות, רול-אפים ועוד. רגע לפני שאתם רצים את חברת הדפוס להדפיס את המוצרים שלכם הנה כמה טיפים ודברים חשובים לדעת לפני הפקות הדפוס.

תאריכים ופרטים רלוונטיים בפרסום:

כאשר אתם באים להדפיס משהו, צריך לחשוב פעמיים על התוכן שאתם הולכים לפרסם באותה הפקת דפוס. כך למשל אם אתם רוצים לקדם מכירות ומבצעים לכבוד חג מסוים בחנות שלכם ותרצו להדפיס כמה פוסטרים, פליירים, רולאפים ועוד – אתם תרצו לקחת בחשבון להדפיס כמות המספיקה לאותה שנה בלבד כיוון שאם תרצו להשתמש בחומרי הפרסום הללו גם בשנה שלאחר מכן לא בטוח שהחג או המבצעים יהיו תקפים באותם תאריכים. אותו דבר לגבי כנסים ואירועים שונים. אם למשל אתם מקדמים חוברת לכנס מסוים אך אתם יודעים שהכנס מתקיים פעם בשנה ולא תמיד באותו תאריך ותרצו לשמור על חומרי הפרסום גם לשנה שלאחר מכן כדי לחסוך בהוצאות הכנס הרי שתצטרכו להימנע מרישום תאריכים או פרטים שרלוונטיים רק לאותה שנה ספציפית.

מה חברת הדפוס צריכה מכם?

כדי להפיק עבורכם מוצר דפוס כלשהו תצטרכו לספק לחברת הדפוס את העיצוב או לשלם לה עבור הכנת העיצוב הגרפי של מוצר הדפוס שלכם. רוב בעלי העסקים כבר מגישים את העיצובים המוכנים לבית הדפוס בהתאם למידות שבית הדפוס ביקש ובבית הדפוס כבר יבצעו את ההדפסה והחיתוכים הנדרשים בהתאם למה שהלקוח הזמין.

כמויות ועלויות:

דבר נוסף שאתם רוצים לבדוק הוא את הכמות שאתם מזמינים ואת העלויות. החשיבה צריכה להיות ארוכת טווח. אם אתם יכולים להשתמש בהפקות הדפוס הללו בשנים הבאות גם כן הרי שחברות הדפוס לעתים רבות מציעות כמות גדולה יותר במחיר משתלם יותר. לדוגמה אם תרצו להדפיס 1000 פליירים ב150 שקלים, ייתכן ותקבלו 5000 פליירים ב-250 שקלים בלבד… (המחירים להמחשה בלבד). הסיבה לכך היא שרוב המשקל של הצעת המחיר הוא על ראש הדיו שמוחלף פר עבודה ועל העבודה שמתבצעת בהכנת העיצובים למידות הנכונות והעברתם לדפוס. התוספת בכמות אינה משפיעה על זמן העבודה אלא על כמות חומר הגלם וזמן העבודה של המכונה בלבד ועל כן התוספת אינה גדולה ביחס לכמות.

לסיכום; בדקו היטב את הדברים שאתם צריכים מחברת הדפוס ומה אתם צריכים להגיש לה. בדקו את הכמויות והמחירים וכיצד אתם יכולים לחסוך בעלויות מבלי לפגוע באיכות הדפוס או בכמות המינימלית הנדרשת לכם. במידה ואתם צריכים המלצות לגבי סוף הפקות הדפוס שאתם צריכים לקידום המוצרים/האירוע שלכם תוכלו להתייעץ עם חברת הדפוס.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
תגיות: