יתרונות האלומיניום

פרופיל אלומיניום הוא נכון להיום אחד המרכיבים השכיחים והנפוצים ביותר בענפי הבנייה, השיפוצים והייצור. בעזרת הפרופיל הזה ניתן להשיג שורה ארוכה של יתרונות ולהביא לידי ביטוי את הערך המוסף של האלומיניום בהשוואה לסוגי מתכות אחרות. חוץ מזה, האלומיניום מוכיח את עצמו גם בתעשייה הקלה וגם בתעשייה הכבדה ואפשר לייצר ממנו פרופילים בהתאמה אישית לצרכים של כל לקוח בנפרד.

הנה למשל כמה יתרונות מהותיים של אלומיניום והאופן שבו הם מקבלים ביטוי בסוגים שונים של מוצרים:

א. התנגדות גדולה לקורוזיה – היתרון הכי משמעותי של אלומיניום מתבטא בהתנגדות גדולה לקורוזיה. במילים אחרות, פרופיל אלומיניום עמיד בפני שיתוך ולכן לא צפוי לסבול מנזקי חלודה גם אם הוא משולב בחלק החיצוני של דלתות, חלונות ומפתחים. מעבר לכך, התנגדות גדולה לקורוזיה הופכת את האלומיניום לחומר גלם מועדף בתעשיות טקסטיל, אלקטרוניקה ומזון.

ב. מוליכות חשמלית ותרמית – לצד התנגדות גדולה לקורוזיה, האלומיניום מפגין תכונות משובחות בכל מה שנוגע למוליכות חשמלית ותרמית. בזכות המוליכות החשמלית והתרמית ניתן להשתמש בפרופילים שמיוצרים מאלומיניום גם בסגסוגות עם מתכות אחרות ובלי להתפשר על צרכי התעשייה.

ג. עיבוד פלסטי נוח לכל צורה – אנשי מקצוע בוחרים להשתמש באלומיניום כי קל לעבוד איתו. מבחינת אנשי מקצוע, היתרון הוא עיבוד פלסטי נוח של פרופיל אלומיניום לכל צורה ובהתאם לכל מפרט שמגיע מהלקוח. כמו כן, האלומיניום מתאפיין ברפלקטיביות טובה של אור וחום.

איך מנצלים את יתרונות האלומיניום?

התכונות המקוריות של אלומיניום כחומר גלם נשמרות רק אם עובדים איתו בצורה נכונה. על מנת לנצל את יתרונות חומר הגלם הטהור, צריך לחמם גלילי אלומיניום לטמפרטורה של כ-550 מעלות צלזיוס ולאחר מכן להעביר אותם למכבש. בהמשך, יוצקים מהאלומיניום את הצורה של הפרופיל המבוקש וממתינים לקירור לפני שמבצעים טיפול תרמי.

לשם השוואה, מוצרי אלומיניום אחרים שהם לא פרופילים מיוצרים בשיטה אחרת. אבל גם בשיטות האחרות, הדגש הוא על ניצול התכונות המקוריות של חומר הגלם. במהלך העבודה עם אלומיניום, שומרים על היתרונות שלו ומשתמשים בהם בכל ענפי התעשייה ובענפי הייצור והפיתוח.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)