טיפים לעצמאי שמתעסק בתחום של סופר סתם

אחד מהמקצועות בעלי הערך והחשיבות בעולם היהודי הוא: סופר סתם. מדובר על מקצוע אשר לא כל אדם יכול לעסוק בו שכן, בכדי לעסוק בכתיבת סתם לא די רק בלמידה טכנית של כתיבת סתם, אלא יש צורך שהסופר יהיה ירא שמיים אמיתי. על כן, כל אדם המעוניין לעסוק בכתיבת סתם חייב לדעת שעליו להכין את עצמו מבחינה רוחנית לקראת לימוד של כתיבת סתם על מנת שיצליח להתפרנס מהתחום בכבוד. כאשר אנשים מחפשים סופר סתם שיכתוב להם ספר תורה, מזוזה, תפילין ועוד, הם בוחנים ראשית כל את הרמה הרוחנית שלו ואת היכולת שלו לבצע את העבודה בקדושה וטהרה.

מיהו סופר סתם?

סופר סתם הוא כאמור אדם העוסק בכתיבת סת"ם – ראשי תיבות של: ספרי תורה, תפילין ומזוזות. ליהודים ישנו ציווי לעסוק בכתיבת התורה על מנת שלא תישכח מנגד עיניהם וכן, להעביר את התורה לילדיהם ולדור הבא במהלך השנים. על כן, מלאכת כתיבת סתם היא מלאכה המשמרת את המסורת היהודית ואף על פי כן שניתן להדפיס דברי תורה בבתי דפוס באמצעות מכונת צילום, הרי שתפילין, ספרי תורה ומזונות צריכים להיות כתובים בכתב ידו של איש יהודי, מוסמך וירא שמיים בלבד.

סופר סת"ם צריך להקפיד על הלכות רבות אשר קשורות לכתיבת סתם. ראשית כל, הוא משתמש בקולמוס מיוחד אשר עשוי מנוצה או מקנה וכן, בדיו מיוחד אשר מכונה כ: דיו סתם. סופר סתם כותב רק על קלף אשר עשוי מעור של בהמה טהורה שהוכן באופן מיוחד עבור כתיבת ספרי תורה, תפילין או מזוזות. סדר הכתיבה חייב להיות מדויק ובהתאם להנחיות שונות על מנת שהכתיבה תהיה כשרה ובהתאם לכך, ספר התורה, המזוזה או התפילין יהיו כשרים.

מה צריך לעשות בכדי לעסוק בכתיבת סת"ם

על מנת לעסוק בכתיבת סת"ם, יש צורך להיות יהודי אשר מלאו לו 18 שנים וכן, יש צורך להיות נשוי. כמובן שבכדי לעסוק בתחום יש צורך ללמוד את כל ההלכות הרלוונטיות מלאכת כתיבת סתם. בעוד שבעבר כתיבת סתם הייתה דבר שאב היה מלמד את בנו וכן הלאה, כיום ניתן ללמוד כתיבת סתם בקורסים מיוחדים וייעודיים המועברים על ידי סופרי סתם יראי שמיים ומטרתם היא להקנות לכל אדם העומד בתנאים הנדרשים ומעוניין ללמוד את תחום כתיבת סתם, לעשות זאת בצורה הטובה ביותר.

לאחר שלומדים את התחום ומקבלים את האסמכה הנדרשת לעסוק בו, סופר סתם חייב לקשר את עצמו הן בדיבורו והן במעשיו הגשמיים והרוחניים לכתיבה כאשר הוא כותב לכתוב ועל כן, עליו להתפלל בטרם הוא מתחיל לכתוב שכוונתו תהיה ראויה ולשם שמיים.

טיפים לכותב סתם עצמאי

אם למדת כתיבת סתם ואתה מעוניין לעסוק בתחום באופן עצמאי, כדאי מאוד שתדע כיצד לשווק את עצמך ולאיזה קהל יעד. חשוב מאוד לבצע את העבודה בצורה מדויקת, קדושה ואיכותית על מנת שלקוחות יעבירו מפה לאוזן שאתה נחשב לסופר סתם מומלץ שכדאי לבחור בשירותיו לכתיבת סתם.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.3/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
טיפים לעצמאי שמתעסק בתחום של סופר סתם, 6.3 out of 10 based on 3 ratings
תגיות: