החלפת צמיג באופן עצמאי: מדריך מקוצר לנשים וגברים

כל נהג נתקל לפחות פעם אחת בחייו בצורך להחליף צמיג באופן עצמאי. חיילים קרביים עוברים את החוויה בצבא, כמו גם תומכי לחימה המשרתים בתפקידים מסוימים, אך לא מעט נהגים דווקא לא מתנסים בכך עד שהם נתקעים עם הרכב.

החלפת צמיג באופן עצמאי כוללת מספר שלבים חשובים אשר יובאו להלן בצורה מסודרת:

1. פתיחת ברגים ראשונית – בשלב הראשון יש לפתוח בצורה ראשונית בלבד את הברגים של הצמיג. ארגז הכלים המגיע עם הרכב כולל בדרך כלל מתקן מיוחד המיועד עבור פעולה מן הסוג הזה. התכונה העיקרית של המתקן היא פתח המתאים במדויק לקוטר הבורג. המתקן עשוי מתכת ונראה כמו וו, כאשר קצה אחד שלו קצר, והקצה השני המיועד לאחיזה ארוך יותר. יש להצמיד את הפתח אל כל בורג, למקם אותו היטב בצורה מאונכת, ולדרוך עם הרגל עד היווצר מצב של פתיחה ראשונית. לאחר מכן, יש לחזור על הפעולה בכל אחד מהברגים של הצמיג המפונצ'ר. שימו לב: בשלב הזה אין לפתוח את הברגים עד הסוף אלא להסתפק בפתיחה ראשונית בלבד.

2. מגבה – ג'ק הוא הכלי המוכר ביותר בהקשר של החלפת צמיג באופן עצמאי. גם את הג'ק, הקרוי בעברית "מגבה", ניתן למצוא בארגז הכלים של הרכב. יש למקם את החלק העליון של הג'ק מתחת לפס מתכת המופיע לצד הגלגל. חשוב מאוד להקפיד על דיוק במיקום הג'ק על מנת למנוע מצב של שבירת הפח. לאחר המיקום יש לחבר אל הג'ק את המנואלה המסתובבת ולהתחיל בהרמה. עם ההגעה אל סף הרכב יש להשקיע מעט מאמץ, ולהתחיל להרים את הרכב עד אשר הצמיג מתנתק מהרצפה.

3. פירוק הברגים – עם תום הרמת הצמיג מהרצפה הגיע הזמן לשחרר לגמרי את הפרקים. בשלב הזה כבר ניתן לעשות זאת עם הידיים על מנת לקצר תהליכים, ולאחר מכן להוציא את הצמיג מתוך התושבת שלו. יש לגלגל את הצמיג עד תא המטען, ולהרימו במהירות על מנת למנוע תאונות בכביש.

4. הכנסת הצמיג החדש – לאחר פירוק הצמיג המפונצ'ר יש להציב את הצמיג החדש באותו מקום, ולהתחיל בסגירה ראשונית של הברגים. גם כאן אין לחזק את הברגים עד הסוף.

5. הורדת המגבה – עם תום הברגת הברגים של הצמיג החדש ניתן להוריד את המגבה, ולשחרר אותו ממיקומו מתחת לרכב.

6. חיזוק סופי של הברגים – השלב האחרון של החלפת צמיג באופן עצמאי יהיה חיזוק סופי ומוחלט של הברגים.

שמירה על כללי הבטיחות 

צמיגים בירושלים

צמיגים בירושלים

בעת החלפת צמיג באופן עצמאי יש לשמור היטב על כללי הבטיחות ועל הוראות החוק. יש ללבוש אפודה זוהרת, להציב משולש, ולהפעיל את הנורות המהבהבות של הרכב. חשוב להימנע מהליכה על סף הכביש, ובכל מקרה של תקלה חמורה להתקשר ולהזמין אנשי מקצוע.

לסיכום, על מנת לפתור את רוב הבעיות של החלפת צמיג באופן עצמאי, כדאי להכיר את הטיפים המרכזיים, להשתמש באמצעי הביטחון ולפעול בצורה נכונה.

כל המידע באדיבות – סופר צמיג נהור החלפת צמיגים בירושלים

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
החלפת צמיג באופן עצמאי: מדריך מקוצר לנשים וגברים, 10.0 out of 10 based on 1 rating