בדרך לרכישת דירה? אל תשכחו לקחת איתכם עו"ד

כל מה שעליכם לדעת בטרם רכישת דירה

על כל אדם הרוכש דירה, בצפון, בדרום או בכל מקום אחד על פני הגלובוס, תחילה לבדוק אותה ביסודיות ובשיטתיות. אינכם מעוניינים להתגורר בדירה רועשת, או בדירה הדורשת שיפוצים רבים המכפילים ואף משלשים את מחירה. דבר מצער אף יותר לגילוי הוא כי הדירה אותה רכשתם במיטב כספכם אינה שייכת לכם מבחינה חוקית, או בעלת הגבלות חוקיות שונות ומגוונות. איך ניתן להימנע מגילוי מאוחר של פרטים חוקיים אודות הדירה החדשה? היעזרו בשירותיו של עורך דין המומחה לרכישת דירות בטרם רכישתכם כל דירה חדשה. במאמר הבא נפרט אודות תפקידיו של הנוטריון  בעת רכישת דירה.

נוטריון בראשון לציון

תפקידו של עורך דין ברכישת דירה

  • בדיקת רישום בטאבו: נוטריון יבדוק האם הדירה אותה אתם מעוניינים לרכוש רשומה בטאבו. ניתן לבדוק פרט זה על ידי היעזרות בכלים שבאתר בדיקת רישום מקרקעין או באתר הרישום בטאבו. במידה והדירה רשומה בטאבו, עורך הדין יבדוק גם האם אופן הרישום בטאבו תקין מבחינת נוסחו ופרטיו. במידה והדירה טרם נרשמה בטאבו, נוטריון יבדוק האם קיים רישום זכויות תקין לדירה ברישומי מנהל המקרקעין. סעיף זה הינו חשוב ביותר ועליו להתבצע בידי עורך דין המומחה בתחום רכישת הדירות.
  • בדיקת עיקולים ושעבודים: במידה והדירה רשומה בטאבו כדין, נוטריון  יוודא כי הדירה אינה מעוקלת או משועבדת. דירה משועבדת הינה דירה אשר הבעלות עליה הועברה לגורם חיצוני, על מנת לשמש ערובה להחזר הלוואה אותה לקחו בעלי הדירה. היות ואינכם רוצים לרכוש דירה המשועבדת לגורם צד שלישי או מעוקלת על ידי המדינה, עליכם לאפשר לעורך דין לבדוק גם סעיף זה.
  • בדיקת משכנתאות: לאחר בדיקות הרישום בטאבו והבדיקה אודות שעבוד הדירה, הנוטריון יבדוק האם קיימות משכנתאות הרשומות על דירה זו.
  • קבלן חוקי: על נוטריון מוטלת החובה לוודא כי הקבלן המציע לכם את הדירה הינו קבלן חוקי, הרשום כחוק בפנקס הקבלנים. אל תרכשו דירה מקבלן שאינו בעל האישורים הדרושים. אינכם יכולים לדעת מי יהיה הגורם הנוסף שיזכה בדירתכם או בפרטיכם האישיים.
  • בדיקת חריגות בנייה: נוטריון  אשר עושה את עבודתו נאמנה יבדוק גם האם התקיימו חריגות בנייה בדירה אותה אתם רוכשים. גילוי חריגות בנייה בדיעבד, בידי גורמים ממשלתיים, עלול להוביל לקנסות ועלויות שיפוצים גבוהות. מוטב לבדוק בטרם רכישת הדירה האם התבצעו חריגות בנייה לא חוקיות בתחומה.

בדרך לרכישת דירה? אל תשכחו לקחת איתכם עו"ד

אין אנו ממליצים לרכוש דירה מבלי להיוועץ בשירותיו של עורך דין מקצועי. בתור אנשים פרטיים אין בידיכם גישה או יכולות מחקר רבות לגבי נתונים משפטיים אלו. מוטב להשאיר את עבודת הבירורים החוקיים לאנשי המקצוע המומחים בתחום. בשביל להיות רגועים שווה אף לשכור את שירותיו של נוטריון בראשון לציון המתמחה ברכישת דירות חדשות ויד שנייה. ואף להגיע אליו מצפון הארץ לשם כך.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)