איך למצוא מרכז גמילה שמתמחה במגוון גדול של סוגי גמילות?

מרכז גמילה

מרכז גמילה

איך למצוא מרכז גמילה שמתמחה במגוון גדול של סוגי גמילות?

טיפול בהתמכרות מסוימת הוא לא דבר פשוט. למעשה, במקרים רבים המצב מצריך טיפול במתחם הנקרא מרכז גמילה. במרכז הגמילה יוכל המטופל ליהנות מליווי אישי לכל זמן הליך הטיפול בהתמכרות, תוך קבלת כלים מעשיים לשמירה על אורח חיים בריא ונקי גם לאחר העזיבה של מרכז הגמילה. כאשר המכור נמצא במרכז הגמילה הוא מנותק מגירויים חיצוניים ובוודאי יהיה מנותק מהצרכים שלו בהתמכרות שבהם הוא תלוי. ישנם מרכיבי יסוד רבים שצריך ללמוד כדי לטפל באדם בעל התמכרות מסוימת, כיצד לאבחן אצלו את ההתמכרת ואת המניעים להתמכרות וכיצד לטפל בהם תוך בניית אמון ושת"פ עם המכור.

מהי התמכרות ולאילו סוגי דברים אנשים מתמכרים?

התמכרות היא בעצם התלות של אדם במשהו אחר שהוא מרגיש שהוא אינו יכול לחיות בלעדיו וצריך לצרוך אותו באופן קבוע. כך למשל אדם המכור למין זקוק למין בצורה קשה ונואשת עד כדי כך שהוא עשוי להיגרר חס וחלילה לכדי אונס ומעשים פליליים אחרים. אדם המכור לשתייה עשוי לא רק לפגוע בכליות ובכבד שלו עצמו אלא גם לא להיות מודע לסביבה או לאנשים שהוא פוגע בהם בדרך. ישנם עוד אינספור מקרים של דברים שאנשים מתמכרים אליהם: אדם מסוים, פורנו, סיגריות, סמים קלים, אלימות ועוד. מרכז גמילה יכול לעזור בטיפול בצורה מקצועית ונכונה.

כיצד ניתן לטפל בהתמכרות?

לכל התמכרות יש את הדרך הספציפית שלה לטיפול באותו נושא וכל אדם הוא עולם ומלואו עם סיפורים וסימפטומים אחרים שהביאו אותו להתמכרות הזו. עם זאת, לרוב ההתמכרויות יש יסודות זהים ודרכי טיפול שניתן ליישם כבסיס טיפולי לכל אחת מההתמכרויות. כך פועלת שיטת 12 הצעדים שלנו במרכז הגמילה רטורנו למשל המתאים לכל סוגי ההתמכרויות.

האם יש הבדל בין טיפול בנוער וילדים לקהל הבוגר?

כמובן שיש הבדל בין ילדים ובני נוער לקהל הבוגר. ההתמכרות היא התמכרות וככל שהאדם הוא יותר בוגר הוא גם עשוי לצרוך כמויות גדולות ופחות אחראיות מכיוון שהוא מבוגר ואדום לעצמו ולא פוחד שיתפסו אותו, לעומת ילדים שיודעים שמה שהם עושים הוא לא טוב אך עושים זאת בהסוואה. כמו כן בגיל קטן יותר האישיות והאופי של הילדים מתעצבים ולכן עדיין ניתן לבצע שינוי תפיסתי לאורח חיים נכון ובריא יותר. צורת הדיבור והאופן שבו ניגשים לאדם גם הוא שונה בין בני נוער למבוגרים.

רטורנו – מרכז הגמילה שלכם:

רטורנו הנו מרכז גמילה מקצועי הפועל כבר 30 שנה, מתוכם כ-24 שנים בישראל. המרכז מתמחה בסוגים רבים של התמכרויות: גמילה מסמים קלים, מין, שתיה, פורנו ועוד. במסגרת המרכז ניתן יהיה להצטרף לטיפול לפי מפגשים וסדנאות וכן ניתן יהיה לאשפז אדם באופן קבוע עד להשלמת הטיפול בהתמכרות. אדם הרוצה ללמוד את התחום ולשמש כמטפל בתחום יוכל אף ללמוד אצלנו קורסים והכשרות מקצועיות בנושא טיפול בהתמכרויות.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)