לימודי עריכת דין – דיני משפחה

לימודי משפטים קשים מאוד אך המטרה שווה את הכל. כיצד נוכל להתחיל בהגשמת החלום ולהיות עורכי דין לדיני משפחה? המאמר הזה יסביר לכם שלב אחר שלב את כל מה שאתם צריכים לדעת.

הדרך של עו"ד מתחילה בתואר

כל מי שרוצה להיות עו"ד דיני משפחה חייב להתחיל תואר במשפטים. התואר משותף לכל סוגי עורכי הדין ללא קשר לדינים שבהם תרצו להתמחות לאחר מכן. יש אנשים שיחשיבו את התואר קשה ויש כאלו שייהנו ממנו מאוד לאורך כל הלימודים, והכול תלוי עד כמה אתם מתחברים לתחום. התואר יכול להילמד באוניברסיטאות ובמכללות שונות בכל חלקי הארץ כאשר צריך לדעת מראש לאן אתם נכנסים. הלימודים דורשים שינון של ספרים שלמים ואם לא תשלטו בהם רמת המקצועיות שלכם תהיה נמוכה ויהיה לכם קשה אפילו לעבור את המבחנים, שלא לדבר על עבודה מול לקוחות.

עורך דין דיני משפחה

עורך דין דיני משפחה

הגיע הזמן לבחור את ההתמחות

אחרי שסיימתם את לימודי המשפטים אתם תצטרכו לבחור את ההתמחות שלכם. באופן כללי את ההתמחות כדאי שתבחרו כבר בשלבי הסיום של התואר כדי שתתחילו להתעמק בתחום עד אשר תגבשו את ההחלטה הסופית. חשוב לזכור כי ההתמחות תקבע את מהות העבודה ואת סגנון העבודה כאשר עו"ד דיני משפחה לא דומה בכלל לעו"ד תחבורה או עו"ד פלילי. עו"ד משפחה הוא אחד מעורכי הדין הכי רגישים שיש. הוא צריך להראות יחסי אנוש טובים, הכישורים הבין אישיים שלו צריכים להיות טובים ויחד עם זאת הוא צריך להיות מקצועי ולהכיר את חוקי המשפט והנהלים לגבי נושאים אלו.

חיפוש משרד עורכי דין מתאים

אחרי שהבנתם שאתם רוצים להיות עו"ד דיני משפחה אתם צריכים לחפש התמחות מתאימה. שלב זה יהיה קשה מאוד ובכלל כל שנת ההתמחות שלכם לא צפויה להיות קלה. יהיה קשה מאוד להיכנס לתחום ולא משנה כמה תחשבו שאתם נמצאים במים עמוקים, מעשה רק התחלתם את הקריירה. מכאן לוח הזמנים יהפוך להיות הרבה יותר צפוף כאשר אתם צריכים לזכור כי שגיאה אחת קטנה שלכם יכולה ליצור הבדל גדול בהמשך אפילו בהגשת ערעור או מסמך מסוים. תצטרכו להרשים מאוד בראיונות שיהיו לכם לאותם משרדי עורכי דין שמתעסקים בדיני משפחה והתחרות קשה מאוד.

השלב הקשה: בחינות הלשכה

יש אנשים שחושבים שההתמחות היא השלב הקשה ביותר בקריירה של עורך הדין בעיקר בגלל שמדובר בהתחלה, ויש כאלו שיחשבו כי בחינות הלשכה הן השלב הכי קשה. לא ניכנס לוויכוח הזה אך אין ספק כי מדובר בבחינות קשות מאוד שאורכות כמה שעות טובות. מעבר לעובדה שהן ארוכות מאוד, השאלות יהיו קשות מאוד והבלבול יכול להיות גדול. לא סתם אחוז הכישלונות גבוה מאוד בבחינות הללו ולא מעט פעמים עלה הנושא לדיון ציבורי. מה שבטוח זה שכדי להיות עו"ד דיני משפחה אתם חייבים לעבור את הבחינות הללו, כי בסופו של דבר הן אלו שמספקות לכם את רישיון עורכי הדין.

הלמידה למעשה רק התחילה

אחרי שעברתם את בחינות הלשכה, בתקווה בפעם הראשונה, התחילה הקריירה שלכם באופן רשמי. כבר יש לכם רישיון עריכת דין ואתם יכולים לעבוד מול לקוחות אך חשוב לזכור שאתם עוד גוזלים בתחום. כדי לפרוש את הכנפיים לדרך עצמאית ולהקים משרד משלכם כמו שאתם בטח חולמים לעשות ביום מם הימים אתם צריכים לצבור ידע וניסיון. אל תשכחו שמעבר למקצועיות שלכם אתם צריכים לדעת לעבוד מול לקוחות בעיקר בתחום כה רגיש, לגלות אמפתיה וסולידריות עם הלקוחות שלכם

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)