איך נפטרים משורשים בביוב?

הבעיה החמורה ביותר שיכולה להיות במערכת הביוב היא שורשים שפלשו אל הצנרת. במצב כזה אין אפשרות אחרת מלבד קריאה לצוות ביובית בהרצליה שיהיה שם לשירותכם בכל עת. כמה זה עולה? כיצד הוא יפתור את הבעיה? כמה זמן זה ייקח? ומה משפיע על כל אלו?

מאיפה מגיעים השורשים לביוב?

השורשים יכולים להגיע לביוב מעצים שצומחים באזור. אם אין עצים אז אין סכנה אך כאשר יש עצים יש סיכוי טוב שבסופו של דבר הם יפגעו במערכת הביוב. אם אתם חושבים שהשורשים יכולים לפגוע אך ורק בצינורות PVC ולא בצינורות בטון אז אתם טועים כי השורשים חזקים גם יותר מהבטון, כאשר הכוח שלהם חזק בזכות ההתמדה שלהם. כאשר מצב זה קורה קצת קשה לשים אליו לב כי לא כולם יודעים בדיוק היכן עוברים קווי הביוב שלהם ועד להיכן השורשים מגיעים.

שורשים בביוב

שורשים בביוב

כיצד נזהה שורשים בביוב?

כדי לזהות את השורשים בביוב בצורה מקצועית ולא בתור ספקולציה יש צורך לקרוא לאינסטלטור שיבצע צילום צנרת. במקרים מסוימים הצילום יצטרך להתבצע עמוק במערכת הביוב מה שגם ייקר את המחיר, ובמקרים אחרים אפשר אפילו עם מצלמת צינור די פשוטה לראות כיצד השורשים השתלטו על צינור מסוים. חשוב לזכור שלא תמיד הבעיה תהיה חמורה מאוד ולפעמים מדובר על שורש קטן שנכנס, אך הוא יכול לגרום בעיות בכל מקרה. הזיהוי של הבעיה מלכתחילה יהיה ממש כמו זיהוי חסימה בצינור הביוב וזה אומר שהמים יורדים באיטיות רבה יותר והניקוז פחות יעיל.

כיצד פותרים את הבעיה?

אפשר לפתור את הבעיה רק עם כלים מקצועיים וידע רב. לא כל אינסטלטור יוכל לפתור את הבעיה ויש כאלו שלא יידעו מה בדיוק לעשות ולכן האבחנה הראשונית שלכם, למרות שלעתים היא ניחוש מושכל ולעתים אפילו פחות, יכולה לעוזר מאוד להבין מיהו האינסטלטור שיעזור לכם. פתרון הבעיה חייב להיות כירורגי וזה אומר שיש צורך לנסר את השורשים מתוך צנרת הביוב. הפעולה הקשה הזו מתבצעת על ידי דיזה חשמלית, שהיא למעשה צינור ארוך שבקצה שלו יש חלק שמסתובב וחותך את השורשים. מתחת לחלק הזה ישנו צינור מים ששוטף את השורשים בסילון כך שהם יישטפו אל הביוב.

כמה זמן לוקח לפתור את הבעיה?

הפתרון יכול לארוך 20-30 דקות ולעתים הוא ייקח כמה שעות. הכל תלוי בכמות השורשים שיש בביוב, גודל צנרת הביוב, קלות הגישה אל אותו חלק וכמובן המקצועיות של האינסטלטור. הזמנת צוות ביובית בהרצליה במקרים כאלו צריכה להתבצע בצורה הכי שקולה שיש כיוון שלא כל צוות יוכל להעניק לכם פתרון איכותי כמו צוות אחר. הפתרון יכול לקחת זמן רב כאשר מדובר בצוות לא מקצועי אך חשוב לזכור שגם תנאי השטח יכולים להקשות. יש מקומות שבהם יהיה קשה להכניס את כל הציוד והעודה תצטרך להיות מוגבלת בזמן, כמו למשל אם הבעיה קורת בעסק מסוים או בבית מגורים.

ביובית בהרצליה – ביובית יוסי גולן >

כמה יעלה לנו פתרון הבעיה?

הפתרון לא יהיה זול וזה דבר שאתם צריכים לדעת מראש כדי לא להיות מופתעים לרעה. בסופו של דבר מדובר בפתרון שיכול להיות ארוך מאוד ויעלה לכם יותר מ-1000 שקלים. למעשה צוות ביובית בהרצליה יכול לגבות מכם גם 2000 שקלים ולעתים אפילו 5000 שקלים. שוב, הכול תלוי במורכבות הפתרון שנובע ממורכבות הבעיה. כדי להוזיל מחירים תוכלו לבצע סקר שוק מעמיק אך חשוב לזכור שלא תמיד צוות הביובית יוכל לספק לכם הצעת מחיר עד שהוא לא מבין מה בדיוק הבעיה, ולהוציא ממנו התחייבות בטלפון זו לא תמיד מטרה שתוכלו להגשים.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
איך נפטרים משורשים בביוב?, 10.0 out of 10 based on 1 rating