על החשיבות שבבחירת רואה חשבון מתאים לעסק שלך

כל עסק המכבד עצמו כיום דואג לרואה חשבון שהוא בעצם מנהל כספים, ותפקידו לנהל את התקציבים והכספים של העסק. מנהל הכספים חייב להיות בעל תואר ראשון לפחות בתחום. מאחר והתחום הוא מקצוע בפני עצמו, חשוב להעסיק בעל מקצוע המתמחה בנושא. עסקים רבים עובדים סביב השעון, וההתעסקויות הן רבות, לכן חשוב שיהיה בעל מקצוע שינהל רק את תחום ההוצאות והכספים של העסק. עם זאת, חשוב לזכור שלא כל אחד מתאים לתפקיד, גם אם הוא בוגר התואר, ישנם כמה מאפיינים חשובים מאוד, שחשוב שיאפיינו את מנהל הכספים שאותו אתם מתכננים לבחור.

מאפיינים לבחירת רואה חשבון

זכרו שתחום הכספים הוא אחד התחומים הרגישים ביותר בעסק. מדובר פה בהכנסות הכספיות שלכם ושל העובדים, ובעצם במטרה לשמה אתם עובדים. לכן חשוב שאת תחום הכספים ינהל רואה חשבון איכותי, שמלבד תואר ראשון לפחות, יאופיין במאפיינים חשובים שמתאימים לתפקיד:

  • אמינות – עקב התפקיד הרגיש, אין ספק שבראש ובראשונה אתם זקוקים למנהל כספים אמין. אמינות היא המאפיין שייתן לכם ראש שקט, שתוכלו לסמוך על כל פעולותיו של מנהל הכספים שלכם בעיניים עצומות.
  • יושר – מאפיין חשוב שמתקשר לאמינות הוא יושר. חשוב שיהיה לכם מנהל כספים ישר, שידווח לכם על כל תקלה, אפילו תקלות שנעשות באשמתו.
  • וותק וניסיון – כמו בכל תחום וכל מקצוע, וותק וניסיון תמיד משפרים את המקצועיות העבודה. ככל שהוותק גבוה יותר הניסיון גבוה יותר, וניסיון במקצוע תמיד עוזר ומומלץ.

כיצד מומלץ לבחור?

הדרך המומלצת ביותר לבחירה של מנהל כספים עבור העסק שלך היא באמצעות המלצות. נסו לבדוק עם חברים ומכרים, האם הם מכירים מנהל כספים איכותי ומקצועי שהם ממליצים עליו. גם אם אתם מקבלים המלצות ממקורות אחרים, חשוב להצליב את ההמלצות, אם אתם רואים שאתם מקבלים כמה המלצות על אותו בעל מקצוע, כנראה שמדובר בהמלצה טובה ומבוססת. קבעו פגישה עם מנהל הכספים ובקרו במשרד שלו. דרך מצוינת לראות כיצד הוא מתנהל היא באמצעות ביקור במשרד שלו. חשוב לראות שהוא מתנהל מסודר, ומקפיד על סדר וניקיון. כמובן שמומלץ שתכינו שאלות מאתגרות מראש, אותן תוכלו לשאול אותו, ולהבין יותר על סגנון העבודה שלו, והאם הוא מתאים לכם.

אל תסתפקו בפגישה עם רואה חשבון אחד

דבר נוסף שחשוב הוא שלא תסתפקו בהמלצה, ובפגישה עם מנהל כספים אחד. ייתכן שמנהל הכספים הראשון שתפגשו יראה לכם מספיק מקצועי, אמין וישר ומתאים בדיוק בשבילכם, וייתכן שהוא באמת הכי מתאים, אבל תמיד כדאי להקדיש מחשבה נוספת, ולקבוע פגישות עם מנהלי כספים נוספים. ייתכן שתמצאו אפשרויות הרבה יותר טובות, ומנהלי כספים שימצאו חן בעיניכם הרבה יותר. שוב נזכיר את מה שציינו בהתחלה, מדובר במקצוע רגיש, ואולי בין הרגישים ביותר בעסק, ולכן חשוב להשקיע מחשבה רבה לפני הבחירה של האחראי.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 1.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
על החשיבות שבבחירת רואה חשבון מתאים לעסק שלך, 1.0 out of 10 based on 1 rating