סוגי כלי עבודה נפוצים בחורף

עבודה בטוחה בחורף צריכה להתבצע אך ורק עם ארגז כלים רלוונטי. כאשר בארגז יש את הכלים הרלוונטיים לחורף, קל יותר לבצע את העבודה ולשמור על כללי הבטיחות.

בין היתר, הכלים מותאמים להתמודדות עם גשמים ורטיבות והם נשארים בטיחותיים גם בחורף בזכות תכונות שעולות בקנה אחד עם רוחות עזרות וסיכוני החלקות. על רקע כל אחד מהסיכונים הללו, הדגש צריך להיות על בחירת הכלים המתאימים ועל השוואה ביניהם.

על אף האמור לעיל, כדאי לזכור שהכלים נבחרים לפי כל עבודה עוד לפני שמביאים בחשבון את תנאי האקלים ומזג האוויר. מהבחינה הזו, אותם כלים שמשמשים אנשי מקצוע בקיץ הם גם יהיו אלו שרלוונטיים עבורם בחורף. בין היתר, ניתן לראות את זה בתחום הגינון, האינסטלציה והחשמל וגם בענפים רחבים כמו בנייה ושיפוצים.

איך מבצעים עבודות בחורף בצורה בטוחה?

הנה למשל מספר סוגים של כלי עבודה נפוצים בחורף הישראלי:

א. כפפות – רוב אנשי המקצוע מבצעים את העבודה בחורף בעזרת כפפות. אמנם השימוש בכפפות לא משפיע ישירות על התוצאות של העבודה, אך הוא בהחלט קובע באיזה מוצרים או מרכיבים אפשר יהיה לגעת בלי לקבל כוויות קור. מהבחינה הזו, כפפה היא כלי עבודה לכל דבר ועניין.

ב. קסדות בטיחות ורצועות קשירה – הדרך הנכונה להתמודד עם הרוחות שיש בחורף היא להשתמש בקסדות בטיחות וברצועות קשירה. במקביל, צריך להתרגל לעבוד עם חגורת גב עם כותפות ייעודיות ולשקול להגן על המבנה באמצעות קולט ברקים.

ג. סביבת העבודה – האופן שבו מכינים את סביבת העבודה משפיע על הבטיחות לא פחות מאשר הציוד והכלים שבהם אנשי מקצוע משתמשים. לפי התקנות של המוסד לבטיחות ולגיהות, יש לאחסן באופן בטוח חומרים ודלקים מסוכנים עוד לפני שהחורף מתחיל ולסלק פסולת שעלולה לסכן את בריאות העובדים. כמו כן, צריך לדאוג לתאורה חזקה ולתאורת חירום.

לסיכום, עבודות בחורף יכולות להתבצע עם ציוד ייעודי. ברשימת הציוד יש כלים שרלוונטיים כל השנה, אך גם אביזרים מיוחדים לחורף שאחראיים על מניעת סיכונים ועל התמודדות עם קור ורוחות.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)