ניכיון צ'קים לעסקים – הדרך הנכונה לעסק שלך

 

אם יש לכם עסק, ולא משנה אם מדובר בעסק קטן של חמישה עובדים או בארגון גדול של מאות – אתם בוודאי מודעים לעובדה שעל פי נוהלי העבודה המקובלים בישראל, לקוחות, ולא משנה אם הם לקוחות פרטיים או חברות ענק, נוטים לשלם בעבור השירות שהם מקבלים בשיטה של שוטף פלוס. זה יכול להיות פלוס שלושים במקרה ה"טוב" או פלוס תשעים במקרה הגרוע, ובכל מקרה – זה מקשה על ניהול שוטף של תזרים המזומנים של העסק שלכם. על מנת להתמודד עם המצב הלא פשוט הזה, שגורם להרבה מאוד בעלי עסקים להיכנס למעגל בלתי פוסק של חובות, נוסד תחום חדש יחסית שנקרא ניכיון צ'קים לעסקים, ושמאפשר לכם, כבעלי העסק, לקבל כסף באופן מיידי. על משמעויותיו, יתרונותיו וחסרונותיו של שירות זה, כמו גם על זהותם של הגופים שמספקים אותו – תוכלו לקרוא במאמר שלפניכם.

מהו ניכיון צ'קים?

solutions-13454_640

מדובר בשירות שניתן על ידי גופים שונים (ראו בהמשך), במטרה לאפשר לבעלי עסקים לקבל את הכסף שמגיע להם ואשר הועבר אליהם בשיטת השוטף פלוס – באופן מיידי. אמנם, אותם בעלי עסקים לא יקבלו את מלוא הסכום, שכן חלק ממנו הם יצטרכו להעביר לגוף שמספק את השירות כעמלה, אולם אם הם עובדים עם הגוף הנכון שמספק שירותי ניכיון צ'קים לעסקים בעמלה סבירה – אמור להישאר להם סכום כסף שמאפשר להם לנהל בצורה רציפה את תזרים המזומנים שלהם. אחרי הכול, כשהם מקבלים כסף מזומן מאותו גוף שמספק את השירות, הם יכולים לשלם משכורות לעובדים, להעביר תשלומים לספקים, לרכוש ציוד עבור המשך פעילותו של העסק ולמעשה להמשיך לנהל את העסק באופן שגרתי – מבלי להיכנס לחובות (לפחות לא לחובות שהינם בור ללא תחתית).

מי מספק את השירות?

שירותי ניכיון צ'קים לעסקים ניתנים על ידי כל הבנקים וכן על ידי חברות וגופים שונים העוסקים בתחום של מתן הלוואות מסוגים שונים ו/או עוסקים רק בתחום המאוד מסוים הזה. ככלל, כשמבקשים את השירות מהבנקים הפרוצדורה ארוכה יותר, מחייבת את הגעתם לבנק, מסורבלת יותר מבחינת ביורוקרטיה ובדרך כלל גם יקרה יותר, ואילו כשעובדים עם גופים אחרים המציעים את השירות תהליך אישור הצ'ק הינו מהיר בהרבה והעמלה על השירות נמוכה יותר, דבר המאפשר לכם לקבל חלק גדול יותר מהסכום הרשום על הצ'ק. בהקשר זה חשוב לציין, שישנם גופים שמציעים את השירות ומשתייכים לשוק האפור, וכדאי להיזהר כדי לא ליפול בפח. חשוב מאוד לוודא שלחברה שבחרתם יש רזומה ומוניטין טובים בתחום ואם אפשר – שתהיה חברה שקיבלתם עליה המלצות. כך תבטיחו, ככל שרק ניתן, שהשירות שתקבלו יהיה אמין ושלא ינסו לעשות אתכם עסקי מרמה.

איך זה עובד באמת?

התהליך של ניכיון צ'קים לעסקים מול הבנקים כרוך בהרבה מאוד ביורוקרטיה. זאת משום שנציגי הבנק בודקים היטב את עברו של כל ספק צ'קים, על מנת להבטיח ככל שניתן שהצ'ק לא יחזור ושהכסף אכן יגיע. גם נציגי החברות השונות שמספקות את השירות מבצעים בדיקה קפדנית, אולם בזכות מומחיותם הרבה בתחום והעובדה שמשאביהם מוקצים אך ורק לשירות זה – הם מבצעים את העבודה הרבה יותר מהר. לאחר שמתקבל אישור לקבל את התשלום – מנכים מהסכום הרשום על ההמחאה את אחוזי העמלה המגיעים לחברה על השירות, ומעבירים לכם, בעלי העסקים, את שאר הכסף במזומן.

כל דבר טוב – במידה

אין ספק, שלביצוע ניכיון צ'קים לעסקים יש יתרונות רבים וחשובים, כשהעיקרי שבהם הוא מתן האפשרות לנהל תזרים מזומנים שוטף ורציף ולהצליח "לגמור את החודש". למרות זאת, חשוב מאוד לא להתפתות לבצע את הפעולה עבור כל התשלומים הנכנסים, שכן העובדה שאתם לא נהנים ממלוא הסכום עלולה גם היא להביא אתכם למצב של חובות שאתם לא מצליחים להשאיר. לכן, כדאי מאוד לקבל ייעוץ מקצועי בנושא, ולבצע את הפעולה רק כשאתם באמת צריכים. בהצלחה!

המידע מוגש באדיבות שלניר- ניכיון צ'קים לעסקים

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
ניכיון צ'קים לעסקים – הדרך הנכונה לעסק שלך, 10.0 out of 10 based on 1 rating