מכשירי שמיעה מסובסדים

יש שורה ארוכה של מכשירים שבאמצעותם ניתן לשפר את יכולת השמיעה הטבעית. הבחירה במכשירים מסוימים מתבצעת לאחר בדיקות שמיעה מקיפות, אך היא גם מחייבת הוצאה כספית לא מבוטלת. אחת הדרכים להתמודד עם הקושי הכלכלי הוא לקבל סבסוד.

מכשירי שמיעה מסובסדים

אלו המאפיינים העיקריים של הקצאת מכשירי שמיעה לפי קהל היעד:

א. סיוע במימון מכשירים לילדים – משרד הבריאות משתתף במימון מכשירים שמיועדים לילדים ובני נוער. גובה ההשתתפות של משרד הבריאות הוא עד 75% מעלות המכשיר, או עד תקרת ההשתתפות כפי שנקבעה לכל דגם. תקרת ההשתתפות משתנה בהתאם לסוג המכשיר ואפשר לקבל החזר כספי רק כנגד הצגת חשבונית.

ב. סיוע במימון מכשירים למבוגרים – מבוגרים בגילאי 18-65 זכאים למימון מכשירי שמיעה על בסיס קריטריונים אחרים. ראשית, כאן ההשתתפות במימון היא עבור מבוטחים של קופות החולים. שנית, מבוטחים בגיל 18-30 זכאים להחזר שונה בהשוואה למבוטחים בגילאי 30-65. שלישית, מבוטחים בביטוח משלים יכולים לקבל השתתפות נוספת במימון המכשירים, בכפוף לתנאי הפוליסה שלהם.

ג. סיוע במימון מכשירים לבני גיל הזהב – קופת החולים משתתפת גם במימון מכשירי שמיעה לבני 65 ומעלה. מבוטחים בגיל הזהב יכולים  לקבל נכון להיום החזר של עד 3,494 ש"ח עבור כל מכשיר לכל אוזן, אחת ל-3 שנים. בנוסף, גם במקרה הזה ניתן לקבל השתתפות נפרדת מטעם פוליסת ביטוח משלים.

מה כדאי לבדוק לפני שרוכשים את המכשירים?

תנאי החוק והסדרי ההשתתפות משתנים גם לפי קהל היעד וגם על פי הנחיות משרד הבריאות. כדאי להישאר עם אצבע על הדופק כדי לבדוק כל הזמן את התנאים הקיימים, כמו גם את הזכאות למבוטחים שעברו בדיקת שמיעה ונקבע שהם זקוקים למכשירים מסוימים בלבד.

תהליך מימוש הזכות מול קופת החולים מתבצע בסניף שאליו שייך המבוטח. לעומת זאת, הורים לילדים שמעוניינים לקבל סיוע כספי ממשרד הבריאות צריכים להגיש בקשה לרכזת המכשירים במחלקה למחלות ממושכות ושיקום.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)