בעל עסק זעיר? כך תמתג עצמך טוב יותר:

אף בעל עסק לא צריך לוותר על שיטות מיתוג יעילות לצורך הרחבת קהל הלקוחות. במאמר הבא נסביר כיצד עושים זאת עם אריזות קרטון ונבין על מה חשוב לשים דגש

מיתוג של עסק זעיר מחייב הגדרה מדויקת של קהל יעד ומטרות. מיתוג מוצלח צריך להתאים לאופי של הלקוחות, להעדפות ולתחומי העניין שלהם. חבל לבזבז זמן, משאבים וכסף על מיתוג שאינו מתאים לקהל היעד או שאינו מצליח לייצר מעורבות ומסירות.

בכל הנוגע למטרות, חשוב להבחין בין מיתוג של ארגון גדול המעוניין להפיק רווחים מהירים לבין עסק הבונה את תדמיתו לאורך זמן. מכל מטרה נגזר תהליך מיתוג אחר ובעל מאפיינים שונים.

מיתוג לעסק

מיתוג לעסק

אריזות קרטון, שילוט ומבצעים: כל השיטות ששווה להכיר

בעל עסק זעיר המעוניין למתג את עצמו יכול להשתמש במספר שיטות:

א. אריזות קרטון מעוצבות עם הלוגו – בעל עסק צריך לנצל כל אמצעי העומד לרשותו ובין היתר לעצב גם אריזות קרטון מיוחדות עבור המוצר. כך מבדל את עצמו בעל העסק מהמתחרים, מבליט את נוכחותו על המדף וגם מייצר אופי ייחודי. יחד עם זאת, אסור להגיע למצב בו העיצוב בא על חשבון איכות האריזה או המוצר עצמו. רק שילוב וסנכרון בין האלמנטים השונים יבטיחו לבעל עסק זעיר את המיתוג הרצוי.

ב. שילוט וקידום מכירות – מיתוג מחייב הוצאה כספית אותה כדאי להקצות עבור שילוט וקידום מכירות. השאיפה היא למתג את העסק בצורה אחידה: החל מהשלט בכניסה, דרך הלוגו על המוצרים ועד השקיות הניתנות ללקוח. מיתוג אחיד עוזר בקידום מכירות והוא צפוי להחזיר את ההשקעה במערך השיווק תוך זמן קצר.

ג. מבצעים והטבות – שימוש נכון במבצעים והטבות מאפשר לבעל עסק למתג את עצמו בצורה דינאמית וגמישה. עסק זעיר יכול להרשות לעצמו לצאת במבצעים מיוחדים לקראת החגים, להציע הטבות לפי הביקוש ולשמור על התנהלות לא צפויה. מבצעים והטבות תורמים גם בהיבט הכלכלי של העסק וגם בהקשר השיווקי. הם עוזרים למיתוג של העסק בתור מקום שכדאי לרכוש ממנו מוצר או שירות והם מעודדים אינטראקציה מול הלקוחות.

לסיכום, בעלי עסק נדרשים להשקיע מחשבה ויצירתיות בתהליך המיתוג שלהם. רצוי להתחיל את התהליך עוד לפני שפותחים את העסק, אך אין מניעה לבצע התאמות גם במהלך השגרה או בהתאם לשינויים בסביבה העסקית.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
בעל עסק זעיר? כך תמתג עצמך טוב יותר:, 10.0 out of 10 based on 1 rating