חוסכים בכסף: פטור מהיטל השבחה

קניתם בית בלב תל אביב, בית שצריך הרבה אהבה ושיפוצים מקיפים. אם אתם מתכננים להשביח את הנכס, כדאי לבחון את האפשרויות שלכם לקבלת פטור מהיטל השבחה, או לחילופין למצוא בית אחר.

הרבה אנשים בוחרים לקנות בית ישן שצריך הרבה שיפוצים מקיפים כדי שיהיה כמעט כמו חדש, או לפחות ירגיש ככה, ויתאים לצרכים שלהם. לרוב מדובר בחיסכון בכסף, לעומת רכישת בית במצב טוב בהרבה שמחירו גבוה בהרבה. אך בכל מקרה צריך שמאי מקרקעין תל אביב שיבדוק אם אפשר 'להציל' את הבית.

אם תמיד רציתם לגור בלב תל אביב, תוכלו למצוא בתים ישנים במחירים נמוכים מהרגיל, ואחרי השבחה שלהם, הם יהיו הבית שתמיד חלמתם עליו. לפני שאתם עושים צעד כלשהו, כדאי לבחון את האפשרויות שלכם לקבל פטור מהיטל השבחה של הבית.

למקרה שלא יצא לכם לשמוע עליו, היטל השבחה (או מס השבחה), הוא מס שצריך לשלם עבור כל פעולה שמבצעים שמשביחה את הנכס, ואחרי שהתוכנית אושרה על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה.

אם אתם מתכננים להרחיב את הבית, תצטרכו לשלם מס על גודל ההרחבה. אבל יש מקרים יוצאים מן הכלל, למשל הרחבה לצורך בניית ממ"ד, אבל רק על השטח המינימלי הנדרש. כדאי להתייעץ עם מומחים בתחום כדי לבחון אילו, אם בכלל, מהתנאים לפטור יכולים לעזור לכם במקרה שלכם.

אחד הדברים שאתם צריכים לעשות כדי לבחון אפשרות לקבלת פטור או כדי לבדוק אם השטח עליו מטילים מס הוא מדויק, אתם צריכים למצוא שמאי מקרקעין תל אביב שיבדוק את הבית, ויוכל להציג לפניכם מדידות מדויקות של השטח שהוספתם.

הנה כמה מהתנאים לפטור מהיטל השבחה של בית בתל אביב:

–          הרחבה לצורך בניית ממ"ד , אך רק עבור השטח המינימלי הנדרש, שהוא 9 מ"ר נטו + קירות.

–          אם ההשבחה היא לתוספת שטח שירות שנחוץ כדי לבצע התאמת נגישות, למשל מעלית, ורק עד 5 אחוז מסך כל השטח.

–          אם אתם זכאים לסיוע של משרד הבינוי והשיכון, ושטח הדירה תואם את הוראות התוכנית שאתם זכאים לה.

–          וגם: אם שטח הבית לא עולה על 140 מ"ר, ואם אתם או קרוביכם מתכננים לגור בדירה לפחות 4 שנים מתום הבנייה.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)