היזהרו מחיקויים! – מנופים זה עניין למקצוענים

עבודות עם מתקני הרמה מחייבות גיוס אנשים מוסמכים עם רישיון. במאמר הבא נסביר מדוע כדאי להיזהר מחיקויים ונציג את כל הטיפים שיעזרו לכם לבחור מקצוען

מתקני הרמה משמשים לצורך העמסת ציוד כבד והם נפוצים בתחום ההובלות, הבנייה, הלוגיסטיקה והשינוע. המנופים והמתקנים מופעלים על ידי עובדים עם רישיון והסמכה. את הרישיון מקבלים בכפוף לקורס עגורנים ותעודת ההסמכה תקפה לגבי דרגת עומס ספציפית בלבד. עם זאת, קורס עגורנים הוא תנאי להפעלת מתקני הרמה וזאת בשל הוראות ברורות בתקנות הבטיחות בעבודה בגובה.

מנופים

מנופים

החוק קובע כי מנופים זה עניין למקצוענים ויכול לעזור עבור לקוחות המחפשים שירות מן הסוג הזה. ראשית, העבודה עם מתקני הרמה מתבצעת בסביבה רגישה והיא מחייבת הקפדה על כללי בטיחות מחמירים. הפעלה לא נכונה פוגעת בציוד וברכוש, מסכנת עוברי אורח ומהווה סכנה גם עבור העובד עצמו. שנית, יש מגוון רחב מאוד של מתקני הרמה. תפקידו של המפעיל לוודא את תקינות הציוד ולצבור ניסיון לפני שהוא ניגש לקחת חלק בפרויקטים מורכבים.

טיפים לבחירת אנשי מקצוע

אחרי שמבינים את החשיבות של בחירת מקצוענים עבור עבודות מנוף, יש לקחת בחשבון את הטיפים הבאים:

א. קבלו המלצות על מקצוען עם ניסיון – הפעלת מתקני הרמה דורשת התמחות אך יש חשיבות גם לניסיון המעשי. נסו לקבל המלצות על אנשי מקצוע עם ניסיון ותוכלו לחסוך את עוגמת הנפש של עבודות לא בטיחותיות.

ב. בדקו את הרישיון וההסמכה – לא כל חברה המציעה שירות בתחום של עבודות בגובה מחזיקה ברישיון ובהסמכה הנדרשים. הרישיון הרלוונטי היחיד ניתן מטעם משרד התחבורה והוא מהווה תנאי חשוב עבור הזמנת מקצוען. אם למפעיל אין את הרישיון הדרוש או לחילופין במידה והוא אינו מחזיק בהסמכה לגיטימית, ותרו על השירות והעדיפו חברה אחרת.

ג. בקשו ביטוח על עבודות הובלה – אם אתם מתכננים להזמין במות הרמה לצורך ביצוע הובלה, בקשו ביטוח על העבודה. פוליסת ביטוח תעניק לכם פיצוי כספי במקרה של נזק לציוד ותחסוך מכם הוצאות של עשרות אלפי שקלים. מקצוען אמיתי מחזיק בתעודת ביטוח ואינו מסתיר אותה מהלקוח.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
היזהרו מחיקויים! - מנופים זה עניין למקצוענים, 10.0 out of 10 based on 1 rating