החלפת קו ביוב לאחר סתימה

אם יש לכם סתימה בצינור לבתים היא תיפתר בלי בעיה על ידי שימוש בפומפה. במצבים אחרים היא יכולה להיות קשה יותר ותגרור קריאה לביובית או שימוש בציוד טכנולוגי מתקדם. לעתים הבעיה תהיה עד כדי כך חמורה שתהיו חייבים להחליף את קו הביוב שנסתם. מדוע זה קורה וכיצד זה מתבצע?

אלו בעיות יכולות להיות בקו הביוב?

קו הביוב יכול לסבול מבעיות רבות כאשר הנפוצה ביותר היא סתימה. כאשר יש סתימה בצנרת הביוב למעשה הביוב מתחיל לעלות על גדותיו כי למים אין לאן ללכת. הסתימה יכולה להיות פשוטה במיוחד אך במצבים מסוימים היא יכולה להיות הרבה יותר מורכבת עד כדי כך שיהיה צורך להחליף את הצנרת לחלוטין. בעיות נוספות שיכולות לפגוע בצנרת הביוב היא נזילה כאשר נזילה כזו תוציא את המים החוצה מה שיסריח את האזור כולו. הנזילה נפוצה יותר במערכת המים הביתית ולא במערכת הניקוז, שהיא מערכת הביוב, כאשר במערכת האחרונה הסתימות הן הבעיה הראשית שעמה מתמודדים.

להזמנת ביובית הקליקו כאן >>

מתי הבעיות הלו דורשות החלפה צינור?

לעתים החלפת קו ביוב היא משימה שמתבצעת גם בגלל סתימה קשה. החלפת קו ביוב היא משימה הרבה יותר מורכבת מטיפול רגיל בסתימות כי היא דורשת חציבה בקיר והחלפה של חלקי צנרת. ברוב המקרים שאיבת הצפות יכולה לסייע לפתרון הבעיה כאשר במצב כזה נשאבים גם החומרים שגרמו להצפה מלכתחילה. לעתים הצינור יהיה מלא בחלודה ואז לא משנה כמה תשאבו את ההצפות, הסתימה תחזור שוב ושוב. יכול להיות שאחרי שמטפלים בצינור ומאבחנים את הבעיה בו מבינים כי הצינור הרוס בחלקים אחרים שלו ואז מנצלים את המצב ומטפלים בו בצורה טובה יותר לטווח הארוך.

ביובית המקורית יוסי גולן

מדוע כדאי להחליף את הצנרת?

שאיבת הצפות היא משימה הרבה יותר פשוטה מאשר החלפת קו ביוב, אז מדוע מבצעים לעתים את ההחלפה? הסיבה היא שאין ברירה. לעתים מגיעים למצב שאפילו שאיבת הצפות לא תפתור את הבעיה לטווח הארוך אלא אולי תספק עוד כמה חודשים של שקט ללקוח. כמובן שהמילה האחרונה תמיד תהיה של הלקוח והוא מחליט מתי מבצעים את הפתרון הזה ומתי את האחר, כי הוא זה שמשלם, אך בכל זאת זה דבר שחשוב לקחת בחשבון. כמו כן חשוב לזכור כי החלפת הצנרת היא תהליך שמספק אחריות ולא יהיו סתימות בצנרת חדשה לפחות לא בשנים הקרובות, מה שנותן לכם רוגע ושלווה.

כיצד מתבצע החלפת הצנרת?

החלפת הצנרת היא אחת המשימות הכי קשות שיש לאינסטלטור אך איש מקצוע מנוסה ומיומן יוכל לטפל בה בקלות. אמנם התהליך יהיה ארוך ומסובך אך אין סיבה שהוא יהיה קשה או בלתי אפשרי. כל מה שצריך לעשות זה להיות סגורים במאה אחוזים על מיקומה של הסתימה כאשר את זה ניתן להבין על ידי שימוש בציוד טכנולוגי מתקדם. יש מגוון רחב של טכניקות להבין היכן הסתימה נמצאת כמו למשל מצלמה תרמית שיכולה לראות את הסתימה דרך הקיר בגלל הצטברות המים וחלקי הצינור הריקים, מצלמת צינור או מצלמת סיב אופטי שנכנסת אל תוך הצנרת וכן הלאה.

אמינות האינסטלטור היא החשובה מכול

כדי לבחור אינסטלטור או צוות ביובית מתאימים להחלפת קו צנרת בעקבות סתימה, ולמעשה בכל בעיה אחרת במערכת הביוב או בפתרונות אחרים כמו שאיבת הצפות או שחרור הסתימה בשטיפת קווי ביוב בלחץ מים גבוה, יש צורך לבחור איש מקצוע אמין. ללא אמינות לא תוכלו להיות בטוחים שהטיפול שמעניקים לכם יהיה הכי טוב שיש, ושהבעיה באמת נפתרה ולא תחזור שוב.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
החלפת קו ביוב לאחר סתימה, 10.0 out of 10 based on 1 rating
תגיות: