הדרך לניהול עסקי נכון

ניכיון צ'קים – הדרך לניהול עסקי נכון

אם אתם בעלי עסקים, בוודאי גם אתם עמדתם במצב שבו החודש או-טו-טו נגמר ואתם שוב מקבלים דרישות תשלום מספקים שאין לכם את מלוא הסכום לשלם להם. האבסורד הוא, שאין לכם כסף לשלם להם לא כי העסק שלכם לא רווחי דיו, אלא פשוט בגלל מדיניות ה"שוטף פלוס" שעל פיה עובדים היום מרבית העסקים, קטנים כגדולים. אין ספק שזה מצב שעדיף היה שלא יקרה, אולם מכיוון שנראה שמדיניות התשלומים הנהוגה בארצנו לא עומדת להשתנות בקרוב, חשוב שתדעו שאתם יכולים להצליח לנהל תזרים מזומנים רציף באמצעות שירות מיוחד לעסקים שנקרא ניכיון צ'קים.

קצת על השירות

ניכיון צ'קים- לחסוך זמן

ניכיון צ'קים הוא שירות שניתן בעבר רק על ידי הבנקים, ומאפשר לבעלי עסקים לפרוע למזומן גם את הצ'קים הדחויים שקיבלו מהלקוחות ולעשות שימוש מיידי בכסף. היום השירות ניתן לא רק על ידי הבנקים אלא גם על ידי חברות וגופים שונים העוסקים בתחום של הלוואות לעסקים בכלל או רק בתחום זה של פירעון מיידי של המחאות דחויות. השירות לא ניתן בחינם, כמובן. גם הבנקים וגם אותם גופים וחברות גובים בעבורו עמלה, כך שהתוצאה היא שאתם, בעלי העסק, מקבלים לכיסכם כסף מזומן, אבל לא את מלוא הסכום שרשום על ההמחאה, אלא את הסכום הזה בניכוי העמלה שנקבעה מראש על ידי הבנק או החברה.

היתרונות והחסרונות של ניכיון צ'קים

לביצוע פעולה שכזאת יש יתרון משמעותי אחד: הוא מאפשר לכם ליהנות מכסף מזומן באופן מיידי, כך שאתם יכולים לשלם משכורות לעובדים או חובות לספקים ואפילו לרכוש עבור העסק את הציוד הדרוש להמשך פעילותו. החיסרון המרכזי של הדבר הוא, כמובן, העובדה שאתם לא מקבלים את מלוא הסכום. העמלות בעבור שירותי ניכיון צ'קים הן בדרך כלל גבוהות, מה שמשאיר אתכם עם הרבה פחות כסף ממה שהייתם יכולים לקבל לו המתנתם למועד ההפקדה של הצ'ק.

המלצות לשימוש בשירות

אין ספק, שלשירות כמו ניכיון צ'קים יש יתרון מובהק לעסקים, בעיקר כאלה שנקלעו לחובות מול עובדים וספקים. למרות זאת, שימוש מופרז בשירות עלול לגרום לכך שתיכנסו למעגל שאין לו סוף, ותהיו במצב של רדיפה אחרי הזנב של עצמכם: תקבלו צ'קים דחויים, תפרעו אותם, תקבלו כסף מזומן בניכוי עמלת השירות, תשלמו לעובדים ולספקים ו/או תרכשו את כל הציוד הדרוש, תיכנסו שוב לקצת חובות – וחוזר חלילה. על מנת להימנע ממצב כזה שעלול לגרום ללחצים רבים, מומלץ מאוד להשתמש בשירותי ניכיון צ'קים במידה סבירה, כלומר – רק כשבאמת צריכים. שימוש מידתי בשירות בהחלט יכול לסייע לכם למנף את העסק קדימה, ולעסוק גם בנושאים אחרים שחשובים לקידום העסק שלכם ולא רק בתשלום חובות. בהצלחה!

לקריאה על שירות עסקי נוסף – תמלול – לחץ כאן

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
הדרך לניהול עסקי נכון, 10.0 out of 10 based on 2 ratings