בעל עסק, למה חשוב שיהיה לך עורך דין שילווה אותך?

עורך דין הוא הגורם האובייקטיבי היחיד העומד לרשות האזרחים בבואם לנהל עניינים בירוקרטיים מול גופים ציבוריים. אך מדוע בעל עסק צריך עורך דין שילווה אותו, מה התפקיד של עורך דין הנשכר לתפקיד מן הסוג הזה, והאם יש הבדל בין עורכי דין בירושלים לבין עורכי דין בתל אביב או בכל עיר אחרת? על מנת לענות על השאלות הללו יש להבין את אופי הפעולה של בעלי עסקים בישראל.

השיקול הראשון שצריך לעמוד לנגד עיניו של בעל עסק הוא ההתנהלות החוקית. בעלי עסקים נתונים לביקורת ולפיקוח מצד גורמים רבים, כגון אגף המיסים של משרד האוצר, רשויות מקומיות, לשכות מסחר וכלכלה ועוד. בעל עסק שאינו בקיא בסעיפי החוק, לא תמיד יודע כיצד להתנהל בזמני משבר או תחת לחץ. לעומת זאת, לאחר התייעצות עם עורך דין יכול בעל העסק לגייס לטובתו איש מקצוע בקיא ומנוסה.

עורך דין כשיקול כלכלי לטווח הארוך

עוד שיקול שיכול לעזור לבעל עסק לבחור עורך דין שילווה אותו הוא עלות מול תועלת. כידוע, העיקרון המרכזי על פיו פועלים בעלי עסקים קשור לשורות הרווח וההפסד עורכי דין בירושליםבמאזן השנתי. מהבחינה הזו, עורכי דין בירושלים או בכל מקום אחר בארץ הם הדרך היחידה לשפר את ההכנסות. ניתן למצוא את הסיבות לכך במספר גורמים שונים:

א. הימנעות מתביעות – עורך דין המלווה בעל עסק עוקב אחר שינויים במבנה הניהולי, אצל העובדים או מול הספקים. תפקידו של עורך הדין הוא להתריע לבעל העסק מראש לגבי תביעות פוטנציאליות במטרה לעזור לו להתכונן.

ב. ייצוג בבתי משפט – בעלי עסקים אשר אינם מתמחים בעריכת דין לא יכולים לייצג את עצמם בבתי משפט. כאן המקום להדגיש כי גם בעלי עסקים הוגנים לחלוטין נדרשים לעמוד לעיתים לדין, בין אם באשמתם או בעקבות תביעה של גורם אחר. הייצוג בבתי משפט הוא לחם חוקו של עורך הדין, ולכן כדאי לבעל העסק לנצל את היכולות ואת הידע שלו.

ג. חוות דעת מקצועית – בעל עסק לא יכול לעקוב אחר כל המתנהל תחתיו. עובדה זו תקפה לגבי בעלי עסקים בינוניים וגדולים, הנדרשים לשירותיו של עורך דין לצורך מתן חוות דעת מקצועית ואובייקטיבית.

חשיבות המיקום הגיאוגרפי של עורך הדין

הנקודה האחרונה אליה כדאי להתייחס היא הנוכחות של עורכי דין בערים שונות. באופן כללי, בעלי עסקים זקוקים לשירותיו של עורך דין ללא קשר לסוג הקהל אליו הם פונים. מצד שני, עורכי דין בירושלים משרתים טוב יותר בעלי עסקים בסביבה שלהם, וכך גם עורכי דין בכל מקום אחר.

בתחום העסקי שמור לעורכי הדין מקום מיוחד. עבור בעלי עסקים, התייעצות עם עורכי דין בירושלים או בכל עיר אחרת יכולה לעשות את ההבדל בין הפסד של מאות אלפי שקלים לבין התנהלות תקינה והוגנת.

הכתבה באדיבות משרד עורכי דין בירושלים משה פרדס

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
בעל עסק, למה חשוב שיהיה לך עורך דין שילווה אותך?, 10.0 out of 10 based on 1 rating